ព័ត៌មានពី IT House កាលពីថ្ងៃទី 13 ខែឧសភា បើយោងតាម CCTV Finance បានឱ្យដឹងថា ចាប់ពីថ្ងៃនេះទៅ ប្រទេសកូរ៉េខាងត្បូងបានអនុវត្តជាផ្លូវការនូវវិសោធនកម្ម "ច្បាប់ចរាចរណ៍ផ្លូវគោក" ដែលពង្រឹងការរឹតបន្តឹងលើការប្រើប្រាស់យានយន្តអគ្គិសនីសម្រាប់មនុស្សតែម្នាក់ ដូចជាម៉ូតូស្កូតឺរ។ ហាមពាក់មួកសុវត្ថិភាព ជិះកង់ជាមួយមនុស្ស ជិះម៉ូតូអេឡិចត្រូនិកក្រោយពីផឹកស៊ីជាដើម ហើយតម្រូវឱ្យអ្នកប្រើកាន់ម៉ូតូឬលើសពីនេះ ។ ប័ណ្ណបើកបរ អាយុអប្បបរមានៃការប្រើប្រាស់ក៏ត្រូវបានដំឡើងពីអាយុ 13 ឆ្នាំដល់អាយុ 16 ឆ្នាំផងដែរ ហើយការបំពាននឹងត្រូវប្រឈមមុខនឹងការផាកពិន័យពី 20,000-20 ពី 10,000 វ៉ុន (ប្រហែល RMB 120-1100)។
យោងតាមស្ថិតិសមាមាត្រនៃគ្រោះថ្នាក់ធ្ងន់ធ្ងរដែលទាក់ទងនឹងម៉ូតូអគ្គិសនីគឺ 4.4 ដងនៃយានយន្ត។ ដោយសារការបើកបរក្នុងល្បឿនលឿន ស្ថេរភាពមិនល្អ និងមិនមានឧបករណ៍ការពាររាងកាយរបស់ម៉ូតូស្កូបពី ទើបមានឧបទ្ទវហេតុកើតឡើង ងាយនឹងបុកប៉ះនឹងរាងកាយមនុស្ស និងបណ្តាលឲ្យរបួសធ្ងន់។
IT Home បានដឹងថា នាពេលបច្ចុប្បន្ននេះ ចំនួនម៉ូតូអគ្គិសនីនៅក្នុងប្រទេសកូរ៉េខាងត្បូងគឺជិត 200,000 គ្រឿង ដែលបានកើនឡើងទ្វេដងក្នុងរយៈពេលពីរឆ្នាំ។ ខណៈពេលដែលឧស្សាហកម្មនេះកំពុងពង្រីកយ៉ាងឆាប់រហ័ស ចំនួននៃគ្រោះថ្នាក់សុវត្ថិភាពដែលពាក់ព័ន្ធក៏បានកើនឡើងយ៉ាងខ្លាំងផងដែរ ដោយឈានដល់ជិត 900 ក្នុងរយៈពេលទាំងមូលនៃឆ្នាំមុន។ កើនឡើងច្រើនជាង 3 ដង។